Shala: Do të doja që qeverisja Kurti të mos vazhdonte asnjë ditë më shumë

Deputeti nga radhët e LDK-së Kujtim Shala, i pyetur se a ka plan apo iniciativë LDK-ja për rrëzimin e qeverisë Kurti, ka deklaruar se do të dëshironte që kjo qeveri të mos vazhdojë as edhe një ditë qeverisjen. Ndërsa, ka theksuar se kjo nuk do të ndodhë derisa përkrahet nga shumica

Kujtim Shala nga Lidhja Demokratike e Kosovës

Deputeti në radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Kujtim Shala, në emisionin Debat Plus kur është pyetur se a ka plan apo iniciativë LDK-ja për rrëzimin e qeverisë Kurti ka refuzuar të ofrojë një përgjigje direkte, megjithatë ka theksuar se dëshira e tij është që qeveria e kryeministrit Kurti mos të vazhdojë të qeverisë asnjë ditë më shumë.

Por që sipas Shalës një qeverisje e tillë do të vazhdojë pasi ka shumicën që e përkrah.

“Unë do të doja qe kjo qeveri të mos vazhdonte asnjë ditë më shumë por ky e ka shumicën dhe ky kryeministër dhe kjo qeveri pavarësisht se si e përshkruajë unë dhe çfarë mendimi kam është legjitime, është vullnet politik po e humbi shumicën rrëzohet, po e pati mbahet”, ka deklaruar Shala.

Ndërsa, ka shtuar se Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) nuk do të jetë asnjëherë në formatin e opozitës që Kurti ka qenë dikur.

“Ne nuk e mendojmë asnjëherë opozitën si një organizim politik që e cënon shumicën. Nëse e mendoni LDK-në në formatin e opozitës që bënte Kurti dikur e keni shumë gabim sepse ajo nuk do të ndodhë asnjëherë”, ka vijuar Shala.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur nga viti...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët të shtunën, për hapjen e aplikimit për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Të fundit nga rubrika