Shqipëri: Asnjë humbje jete dhe 64 raste të reja me COVID – 19

Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet shëndetësore të Shqipërisë, kanë njoftuar se kanë kryer 1 mijë e 227 testime.

Si pasojë e Covid-19, nuk ka pasur asnjë humbje jete, ndërsa janë konfirmuar 64 raste të reja.

Aktualisht, në spitalin e shtetit shqiptar janë të shtrirë 16 pacientë, ku një prej tyre po trajtohet përmes respiratorit. Ndërsa të rikuperuar janë regjistruar gjithsej, 41 pacientë në 24 orët e fundit.

Raste aktive me COVID-19 janë 503 pacientë në gjithë vendin.

Kurse, që nga fillimi i pandemisë në Shqipëri janë konfirmuar  273 mijë e 823 raste të infektimit, prej të cilëve 269 mijë e 828 janë raste të shëruara, ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 3 mijë e 492 persona.

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë thotë se deri më datën 2 prill 2022, në vend janë testuar gjithsej 1 milionë e 779 mijë e 844 persona.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

As për 35 vjet qytetarët me rrogë mesatare nuk mund...

Paga mestare në Kosovë sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK) është 380 euro në sektorin privat, ndërsa ajo e sektorit publik është më...

Të fundit nga rubrika