ShSKUK reagon pas raportimeve për operacionin e kryer pa anestezion dhe mosoperimin e një pacienti

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka bërë një njoftim lidhur me rastet e fundit të raportuara për kryerjen e operacionit në Klinikën e Urologjisë pa anestezion, mos-operimin e një pacienti tjetër, dhe dyshimet se një operacion i tillë është kryer në një klinikë private

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka njoftuar se është duke i trajtuar rastet e raportuar së fundmi lidhur me kryerjen e operacionit në Klinikën e Urologjisë, pa anestezion, e po ashtu mosoperimin e pacientit tjetër dhe dyshimin se i njëjti është kryer në klinikë private.

Në reagim thuhet se janë duke i pritur raportet me shkrim nga klinikat përkatëse.

Gjithashtu, ShSKUK kërkon nga qytetarët se për çdo vështirësi gjatë trajtimit t’i drejtohen komisionit për ankesat e pacientëve.

“Menaxhmenti i ShSKUK-së ka kërkuar raport me shkrim nga dy klinikat përkatëse dhe jemi në pritjet të këtyre raporteve për të proceduar tutje me rastet. Po ashtu, ShSKUK fton të gjithë qytetarët që ka ankesa, apo vështirësi gjatë trajtimit shëndetësor në institucionet e ShSKUK-së, t’i drejtohen me shkrim Komision të Ankesave të pacientëve në ShSKUK, i cili do të shqyrtojë çdo ankesë dhe shqetësim të qytetarëve”, thuhet në reagimin e tyre.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika