Skulptori i shtatores së Blair-it pas kritikave të mediave britanike: Gjithkush ka dikë që i ngjan

Skulptori Agon Qosja, krijues i shtatores së Tony Blairit, i është përgjigjur kritikave të mediave britanike se shtatorja më shumë i ngjan aktori australian, Jason Donovan.

Në një përgjigje për Radio Dukagjinin, ai ka thënë se gjithkush ka dikë që i ngjan.

“Të gjithë ne e kemi një person që i ngjajmë. Shtatorja është shumë mirë e realizuar dhe i ngjan krejt Tony Blairit”, ka thënë Qosa. Tutje tregon se personat që e kanë porositur krijimin e saj, e kanë përcjellë në vazhdimësi punën që ka bërë dhe së komuna i ka dhënë lejen për vendosjen e saj.

Për më tepër, tha se ambasadori britanik, në ditën e përurimit të shtatores në Ferizaj, ka pasur lëvdata të mëdha për punën e tij.

“Ambasadori ka thënë që sikur të kishte qenë Tony Blair këtu e ta shihte shtatoren, do të ishte shumë i lumtur”, thotë Qosa.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika