Sulm seksual ndaj të miturës në shkollë – arrestohet punëtori teknik

Një nxënëse e SHFMU “Kajtaz Ramadani” në Kijevë, dyshohet se është sulmuar seksualisht nga një punëtor teknik i kesaj shkolle. Policia ka arrestuar të dyshuarin, derisa nga prokuroria pritet të kërkohet masa e paraburgimit ndaj të dyshuarit

Foto ilustrim

Problemi me ujin në Shkollën Fillore “Kajtaz Ramadani” në Kijevë, u bë shkak për një rast që mund të jetë më i rëndë.

Një 14 vjeçare, nxenëse e kësaj shkolle, dyshohet se është sulmuar seksualisht nga punëtori teknik, gjatë kohës kur ajo i kërkoj ndihmë për rregullimin e këtij problemi në banjon e shkollës.

E pas ardhjes së punëtorit për të rregulluar këtë problem, e mitura pretendon se është ngacmuar seksualisht nga ai.

Krejt kjo situatë është e xhiruar nga kamera e vendosur në këtë shkollë, mirëpo jo edhe momenti kur e mitura del nga banjo.

Drejtori i kësaj shkolle, gjërsa tregon detaje të xhiruara nga kamera, thotë se në bazë tyre, rasti ka ndodhur brenda 7 sekondave, derisa tregon se çka i ka thënë i dyshuari.

“Ka thënë se unë nuk kam kurgjo faj, as nuk kom fol kurgjo, jom hy e kam rregullu çeshmen, kam lëshuar ujin e kam rregulluar defektin dhe kam dal. Shumë mirë shihet në kamerë që ka dal, ndërkohë vajza thotë që ka tentu mem prek”, është shprehur Toplana.

E menjëherë pas lajmërimit të rastit nga drejtori, i dyshuari është arrestuar nga policia dhe rasti i tij është inicuar në organet gjegjëse.

Ndërkohë nga Qendra për Punë Sociale në Komunën e Malishevës, thonë se i kanë ofruar të gjithë ndihmën të miturës.

“QPS ka hapur rastin dhe ka caktuar menaxheren e rastit, gjatë intervistimit QPS i ka ofruar të gjitha shërbimet e nevojshme, ndihmë mjekësore, psikologjike dhe në rast nevoje i është ofruar edhe strehimi të mitures”, ka theksuar Berisha.

Rasti, ka shokuar edhe prindër të tjerë që kanë fëmijët të regjistruar në këtë shkollë.

“Çdo ditë kemi ardh për t’i marrë fëmijët, nuk kemi parë asgjë të keqe për personin në fjalë, sjellja e tij ka qenë çdo herë e mirë”, ka shtuar Toplana.

Nga Prokuroria Themelore e Gjakovës, është bërë e ditur se aktualisht i dyshuari ndodhet në ndalim për 48 orë, ndërsa ndaj tij pritet të kërkohet masa e baraburgimit.

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika