Sulme të shumta nga Uruguai e Korea e Jugut, por përfundon pa gola pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Uruguait dhe Koresë së Jugut me rezultat të barabartë

Pamje nga ndeshja Korea e Jugut – Uruguai

Ndeshja e dytë e së enjtes, në Kampionatin Botëror ka filluar në mes Uruguait dhe Koresë së Jugut, pjesa e parë tashmë ka përfunduar me rezultat të barabartë 0:0.

Përfaqësuesja e Uruguait dhe e Koresë së Jugut kanë krijuar disa sulme drejt golit për të kaluar në epërsi por deri në gjysmën e ndeshjes nuk u shënua asnjë gol nga skuadrat në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Qendërmbrojtësi, Diego Godin në minutën e 43-të ishte shumë afër për të shënuar golin e parë për skuadrën e tij Uruguai, por topi i shënjestruar me kokë qëlloi shtyllën.

Po ashtu, Korea e Jugut kishte një super mundësi në pjesën e parë të minutës së 34-të, pasi Moon-Hwan Kim e dërgoi topin në zonën e penalltisë dhe në rrugën e Ui-jo Hwang, i cili, nuk arriti të shënoj golin e gjuan topin mbi portën uruguaiane.

Pamje nga ndeshja Korea e Jugut – Uruguai

Edhe mbrojtësi i Uruguait, Mathias Olivera duke i pasuar sulmuesit Darvin Nunez, u munduan të shënonin por nuk u arrit as nga ana e tyre goli i parë.

Korea e Jugut ka pasur më shumë çaste të posedimit të topit, dhe dukej se ishte skuadra më e rrezikshme në këtë ndeshje.

Kujtojmë se jo shumë vende prodhojnë sulmues si Uruguai, pasi ndër sulmuesit më të fortë janë Luis Suarez, Darvin Nunez, Diego Forlan si dhe Edinson Cavani.

Kombëtarja e Uruguait do të luajë ndeshjen e radhës më 2 dhjetor kundër kombëtares ganeze.

Ndërsa, kombëtarja e Koresë Jugore ndeshjen e radhës do ta ketë më 2 dhjetor, kundër Portugalisë të Cristiano Ronaldos.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika