Tenori Ramë Lahaj organizon koncert dedikuar komunitetit shqiptar në New York

Tenori i njohur, Ramë Lahaj, organizon një koncert që i dedikohet komunitetit shqiptar në New York, kjo si shenjë mirënjohje për kontributin e tyre në ruajtjen e imazhit të shqiptarëve

Tenori, Ramë Lahaj

Tenori i njohur, Ramë Lahaj, do të organizojë një koncert në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në New York.

Ky koncert, sipas Lahajt, është koncert i dedikuar enkas për komunitetin shqiptar, duke mos harruar kontributin e tyre të jashtëzakonshëm.

“Tej mase i lumtur që më në fund më 12 prill 2024 do jem në New York, me një koncert dedikuar enkas komunitetit shqiptar, i cili ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm për imazhin e shqiptarëve në përgjithësi dhe çlirimin e Kosovës në veçanti.”

“Koncerti do të mbahet në një nga sallat më historike të New Yorkut në Saint George Theater në 35 Hyatt Street, Staten Island, Neë York, 10301. Tëo Blocks from the Stated Island Ferry,” shkruan Lahaj.

Shija e redaktorit

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Rama e quan “hap historik” votimin Pro anëtarësimit të Kosovës...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka konsideruar si hap historik votimin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës(KiE) që i hap rrugë anëtarësimit...

Kurti: Me Kosovën aty, KiE fiton një demokraci të re...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi Asambleja Parlamentare e Këshilli të Evropës ka votuar “për” anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë. Përmes një...

Të fundit nga rubrika