Tërmet në Bosnje dhe Hercegovinë, lëkundjet ndihen edhe në Prishtinë

Në ora 23:10 minuta janë ndier lëkundje në Prishtinë, ndërsa epiqendra e tërmetit sipas Qendrës Sizmiologjike Euro-Mesdhetare (EMSC) ishte në Bosnje dhe Hercegovinë me magnitudë prej 6.0 i shkallës Rihter.

Epiqendra e termetit është shënuar rreth 9 kilometra larg qytetit Ljubinje.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika