Trajneri i Manchester United: Ne kemi nevojë për lojtarë

Trajneri i Manchester United në lojën me Brentford u nda mjaft i zhgënjyer. Sipas trajnerit Ten Hag, Manchesteri ka nevojë për lojtarë cilësorë

Trajneri i Manchester United, Erik ten Hag

Manchester United ka humbur ndeshje sërish këtë fundjavë. Kësaj radhe ka humbur ndaj Brentfordit me rezultat 4-0.

Menaxheri i ri i skuadrës, Erik ten Hag, pas humbjes nga Brentford ka kërkuar lojtarë cilësorë.

Ten Hag ka thënë se, “Ishte turp sot, ishte shumë e varfër. Ne kemi nevojë për standarde më të larta se këto, është e qartë”.

Ten Hag është shprehur i zhgënjyer nga ndeshjet, dhe dëshira e tij më e madhe qëndron që t’i bëjë ndryshimet sa më shpejt.

Për zgjidhjen, Ten Hag ishte i qartë Ne kemi nevojë për lojtarë të rinj dhe lojtarë cilësorë. Ne do të përpiqemi t’i bindim ata të bashkohen .

Portieri i skuadrës, David de Gea, e ka quajtur gjithashtu këtë ditë të tmerrshme.

De Gea ndjehet fajtor pas gabimeve të bëra në mbrojtje, të cilat shkaktuan edhe golat ndaj Manchester United, dhe kjo sipas tij, e ka bërë më të vështirë që ekipi ta vazhdojë lojën.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Tahiri: Nëse nuk ekzekutohen pagat brenda pesë ditëve, do të...

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se mësimi në Kosovë filloi në mënyrën më të keqe të mundshme. “Sepse nxënësit, mësimdhënësit...

Të fundit nga rubrika