Vdes babai i Hysni Gucatit

Avdullah Gucati ka ndërruar jetë të premten e 27 majit

Ka vdekur babai i Hysni Gucatit nga Organizata e Veteranëve të Luftës, Avdullahu.

Përmes një postimi në Facebook, djali i Hysniut, Musli Gucati,ka njoftuar për vdekjen e të ndjerit.

“Të dashur familjarë, miq dhe shokë sot Gjyshi Avdullah Hasan Gucati ndërroi jetë. Për kohën dhe vendin e varrimit ju njoftojmë”, ka shkruar Gucati.

Pak ditë më parë, Gjykata Speciale e kishte lejuar ish-kryetarin e OVL-UÇK-së, për ta vizituar babanë e tij i cili po trajtohej në spitalin e Mitrovicës.

Pak ditë më pas, Gucati u dënua me katër vjet e gjysmë burgim nga Gjykata Speciale.

 

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika