Vdes papritmas 38-vjeçari në një lokal në Prizren

Një 38-vjeçar ka vdekur në orët e para të së martës në një lokal në Prizren. Ndërsa, mjekët dyshojnë se viktima ka pësuar sulm kardiak

Fotoilustrim

Një 38-vjeçar ka vdekur në orët e para të së martës  së 17 janarit në një lokal në qytetin e Prizrenit.

Kështu ka bërë të ditur për Portalin Dukagjini, Shaqir Bytyqi zëdhënës i Policisë në Prizren.

“Sot me datë 17.01.2023 pak pas orës 00: 10 nga emergjenca e qytetit  në Prizren është raportuar policia se një person gjendet në emergjencë pa shenja jete.Nga dëshmitarët ,shokët e tij është deklaruar se viktima papritmas ka rënë pa ndjenja në tavolinë derisa ata ishin duke qendruar në një kafiteri në Prizren”, ka thënë Bytyqi.

Ndërsa, ka shtuar se mjekët dyshojnë se viktima ka pësuar sulm kardiak.

I njëjti siç njofton Policia me vendim të prokurorit është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

“Nga mjekët dyshohet se viktima ka pësuar sulm kardiak. Pas marrjes së deshmive dhe provave në lidhshmëri me rastin , me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë është  dërguar  për  egzaminim në Institutin e  Mjekësisë Ligjore në Prishtinë”, ka theksuar Bytyqi.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika