Vdes Patrick Demachelier në moshën 78 vjeçare

Fotografi i modës, Patrick Demachelier, ka vdekur të enjten në moshën 78 vjeçare, njoftuan përfaqësuesit e rrjetit të tij social Instagram: “Me pikëllim të madh njoftojmë vdekjen e Patrick Demachelier, më 31 mars 2022, në moshën 78 vjeçare”, thuhet në postim.

Demachelier la pas gruan Mia, djemtë Gustaf, Arthur, Victor dhe tre nipër e mbesa. Demachelier prodhoi kopertinën për numrin e dhjetorit 1991 të Vogue me Princeshën e Uellsit, Diana. Punoi për revistat: Rolling Stone, Elle, Harper’s Bazaar dhe ndihmoi në xhirimin e fushatave reklamuese për Carolina Herrera, Chanel, Dior, Tommy Hilfiger dhe Yves Saint Laurent.

Gjatë karrierës së tij, fotografoi figura të njohura si Beyonce, Jenifer Lopez dhe Madonna.

Në mesin e atyre që bënë homazhe ishte stilistja amerikane e modës Vera Wang e modele, duke përfshirë  Bella Hadid, Cindy Crawford dhe Hailey Bieber.

Shija e redaktorit

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Skender Beck, shqiptari nga Amerika na dërgon tinguj të Rock’n...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vendi ku dolën shumë artistë të mëdhenjë si Bob Dylan, Jim Morrison, Jimi Hendrix, dhe shumë të tjerë, nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika