Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit të Ballkanit” është i frikësuar nga Osmani

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është i "frikësuar" nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë zotëriu i parë, Prindon Sadriu

Foto ilustrim - Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq

 

Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka quajtur frikacak, pasi ky i fundit kishte deklaruar se atje do të jenë homologët e tij, presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, dhe presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq.

“Pastaj kur të shtoni Vjosa Osmanin, Milo Gjukanoviqin apo të tjerët nga rajoni, mund ta imagjinoni se si do të jetë. Një situatë e këndshme për Serbinë. Jeta është një luftë dhe nuk ka arsye për të qarë”, ka deklarua Vuçiq.

Ndërsa, Sadriu ka thënë se Vuçiq është ish-ministri i “kasapit të Ballkanit”, Sllobodan Milloshoviq.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe bashkëshorti i saj Prindon Sadriu

“Frikacaku, në rolin e të ashtëquajturit president i Serbisë, tregoi arsyen e vërtetë të hezitimit të pjesëmarrjes në Samitin e BE-së në Tiranë — pjesëmarrja e Presidentes së Kosovës dhe Presidentit të Malit të Zi”, ka shkruar Sadriu.

Presidenti i Serbisë, Vuçiq fillimisht e kishte bojkotuar këtë Samit për shkak të emërimit të Nenad Rashiqit, ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika