Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit të Ballkanit” është i frikësuar nga Osmani

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është i "frikësuar" nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë zotëriu i parë, Prindon Sadriu

Foto ilustrim - Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq

 

Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka quajtur frikacak, pasi ky i fundit kishte deklaruar se atje do të jenë homologët e tij, presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, dhe presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq.

“Pastaj kur të shtoni Vjosa Osmanin, Milo Gjukanoviqin apo të tjerët nga rajoni, mund ta imagjinoni se si do të jetë. Një situatë e këndshme për Serbinë. Jeta është një luftë dhe nuk ka arsye për të qarë”, ka deklarua Vuçiq.

Ndërsa, Sadriu ka thënë se Vuçiq është ish-ministri i “kasapit të Ballkanit”, Sllobodan Milloshoviq.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe bashkëshorti i saj Prindon Sadriu

“Frikacaku, në rolin e të ashtëquajturit president i Serbisë, tregoi arsyen e vërtetë të hezitimit të pjesëmarrjes në Samitin e BE-së në Tiranë — pjesëmarrja e Presidentes së Kosovës dhe Presidentit të Malit të Zi”, ka shkruar Sadriu.

Presidenti i Serbisë, Vuçiq fillimisht e kishte bojkotuar këtë Samit për shkak të emërimit të Nenad Rashiqit, ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës.

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika