Zyrtare: Paqarada në FC Koln

Leart Paqarada, mbrojtësi kosovar zyrtarisht është pjesë e ekipit gjerman, FC Koln. Këtë e ka bërë të ditur vet klubi i bundesligës gjermane

Leart Paqarada

Mbrojtësi kosovar Leart Paqarada edhe zyrtarisht është pjesë e klubit gjerman FC Koln.

Zyrtarizmi e transferimit e ka bërë vetë klubin gjerman, duke bërë të ditur se Paqara ka nënshkruar kontratën trevjeçare, me klubin që garon në Bundesligën gjermane.

Paqarada citohet të ketë thënë se është kthyer në qytetin ku është rritur, ndërsa e ka konsideruar Kolnin si shtëpi të tij.

“Jam krenar që mund të vesh fanellën e FC Koln sezonin e ardhshëm. Një qytet që jeton për klubin dhe e bën klubin në maksimum. Mezi pres të luaj, por deri atëherë fokusi im i plotë është te FC St. Paul” citohet të ketë thënë Paqarada për faqen zyrtare të klubit.

 

Leart Paqarda tek FC Koln është transferuar me parametra zero, ndërsa klubi do të bashkohet pasi të sezonit 2022-2023, në qershor.

FC Koln gjendet në vend të 11-të të Bundesligës gjermane, ndërsa Shën Paul është në vend të 14-të të Bundesligës 2.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika