11 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka raportuar 11 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka raportuar për 11 raste të reja dhe asnjë person të vdekur nga COVID-19 në Kosovë.

Numri i të infektuarve vjen nga 770 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK).

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar, gjithsej, shtatë persona.

Raste aktive me COVID-19, janë, gjithsej, 406.

Brenda 24 orëve të fundit, në Kosovë janë vaksinuar 194 persona kundër Coronavirusit.

Ndërkaq, 902 mijë e 490 persona janë vaksinuar me dozën e parë, teksa numri i të vaksinuarve me të dy dozat ka arritur në 822 mijë e 237.

Ndryshe, numri i marrjes së dozave të treta apo përforcuese ka arritur në 101 mijë e 869.

Janë një milion e 826 mijë e 774 doza të administruara në total.

Një ditë më parë, më 5 maj, në Kosovë janë raportuar 16 raste të reja me Covid-19, dhe asnjë person nuk e ka humbur jetën.

Statistikat të publikuara nga faqja zyrtare e Ministrisë së Shëndetësisë, në Facebook

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika