5 shkolla të reja planifikohen t’i shtohen Prishtinës

Me anë të një postimi në Facebook, kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë se brenda një periudhe dyvjeçare planifikohen të ndërtohen 8 shkolla

5 shkolla të reja do t’i shtohet kryeqytetit.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, me anë të një postimi në Facebook.

“5 shkolla të reja në #Kryeqytet. Së bashku me IFC – International Finance Corporation nënshkruam marrëveshjen për nisjen e ndërtimit të 5 shkollave të reja për femijët tanë drejt një arsimi më cilësor. Këto 5 shkolla të reja do të ndërtohen në: Arbëri, Mati 1,Veternik, Kalabri, Qendër”, ka shkruar Rama.

Ky i fundit ka shtuar se brenda një periudhe dyvjeçare, në bashkëpunim me IFC-në, planifikohen të ndërtohen 8 shkolla.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika