Abazi ironizon me LVV-në: Asociacioni na qenka bërë modern dhe në përputhje me kushtetutën e vendit

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi, i ka cilësuar zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje të cilët janë në pushtet si “klloun” që institucionet e Kosovës i kanë kthyer në “cirk”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe deputeti Haki Abazi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi, ka ironizuar me anëtarët e pushtit që vijnë që vijnë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje pas të cilët për një kohë të gjatë sa kishin qenë në opozitë e kishin kundërshtuar me masa të dhunshme asociacionin edhe pse i njëjti në marrëveshjet e 2013 dhe 2015 kishte për tu formuar përputhej me Kushtetutën e Kosovës.

“Mirëmëngjesi. Asociacioni na qenka bërë modern dhe në përputhje me kushtetutën e vendit”, ka shkruar Abzi duke ironizuar me anëtarët e LVV-së.

Më tej ai i ka quajtur zyrtarët e LVV-së “palaço” që sipas ata i kanë shndërruar institucionet e Kosovës në “cirkus”.

“Ju kam thënë, kur hyn palaço në pallat nuk bëhet mbret, mbretëria bëhet cirkus”, ka përfunduar Abazi ish anëtarë i Lëvizje Vetëvendosje.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika