Ahmeti: Kosova duhet t’i ketë të paktën dy helikopterë në rast të nevojave emergjente

Tahir Ahmeti, njohës i çështjeve të emergjencave dhe njëherësh Drejtor Ekzekutiv i Qendrës Kërkimore për Politika të Sigurisë

Tahir Ahmeti, njohës i çështjeve të emergjencave dhe njëherësh drejtor Ekzekutiv i Qendrës Kërkimore për Politika të Sigurisë (SPRC), ka deklaruar se Kosova që nga paslufta e nga shpallja e pavarësisë “nuk ka asnjë helikopterë të vetëm për ta përdorur, qoftë në rast të ndonjë fatkeqësie natyrore, apo për nevoja të tjera shtetërore”.

Sipas tij, Kosova duhet të ketë të paktën dy helikopterë, “të cilët në bashkëkoordinim mund të përdoreshin për nevoja të ushtrisë, policisë, emergjencave dhe protokollit të shtetit”.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika