Aksidentohet një motoçiklist, goditet nga një veturë në Prishtinë

Sot, afër kompleksit “Ramiz Sadiku” në Prishtinë, në rrugën “Robert Doll ka ndodhur një aksident trafiku

Një person është lënduar në Prishtinë, pasi i njëjti derisa ishte me motoçikletë është goditur nga një veturë.

Këtë e ka konfirmuar për Portalin Dukagjini Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, teksa ka shtuar se aksidenti ka ndodhur rreth orës 12:20.

“Sot rreth orës 12:20 në rrugën “Robert Doll” Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një automjeti dhe një motoçiklete. Si pasojë e aksidentit një person (ngasësi i motoçikletës),ka pësuar lëndime trupore”, tha ajo.

Ahmeti shtoi tutje se me rastin po merret njësiti i trafikut.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika