Ambasadori amerikan, Hill sot viziton Preshevën

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, do ta vizitojë sot Komunën e Preshevës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi Christopher Hill

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Christopher Hill, do ta vizitojë sot komunën e Preshevës.

Këtë e ka konfirmuar për media dje, kryetari i kësaj komune, Shqiprim Arifi.

Vizita e Hillit në Preshevë do të zhvillohet nga ora 12:00.

Pas takimit, Hill dhe Arifi do t’u drejtohen medieve.

“Po ju shkruaj për të njoftuar se nesër, më datë 31 janar 2023, në komunën e Preshevës do të jetë për vizitë ambasadori i SHBA-së, Christopher Hill, nga ora 12:00. Pas takimit do të mbajmë konferencë për shtyp”, thuhej dje në njoftimin e Arifit.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika