Anija luksoze “Silver Moon” mbërrin në Sarandë

Një anije turistike superluksoze e quajtur “Silver Moon” ka mbërritur në portin e Sarandës dhe ka sjellur turistët e parë për këtë sezonë.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Rama me anë të fotografive e shpalosi bukurinë e kësaj anije, duke theksuar se ajo është ” dallëndyshja e parë që lajmëron ardhjen e sezonit më të bukur e më të pastër turistik deri më sot”.

Një bord prej 450 turistëve kishin fatin të provonin për herë të parë këtë shëtitje në qytetin e Sarandës, të cilët do të shpërndahen në grupe dhe të shijojnë bukurinë e saj.

Kjo anije gjigande është ndërtuar në vitin 2020 dhe ka një peshë afërsisht 40 mijë e 700 tonë bruto dhe me një kapacitet për të akomoduar 596 pasagjerë në bord, dhe sigurisht është një ndër më luksozet në të gjithë botën.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

Avokati Gashi: Ka neglizhencë të hetimeve, Astrit Dehari është goditur...

Avokati Tomë Gashi ka njoftuar se të premten e 12 gushtit do të mbajë konferencë për media në lidhje me rastin e vdekjes së...

Të fundit nga rubrika