Arrestohet një burrë në Pejë, iu gjet armë pa leje, shufër metalike, elektroshok dhe 120 copë fishekë

Ilustrim

Në qytetin e Pejës është arrestuar një person për armëmbajtje pa leje.

Gjatë kontrollit në veturën e tij, sipas raportit të policisë, janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë “Zoraki” me një karikator, një shufër metalike dhe një elektroshok.

Po ashtu, në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe konfiskuar edhe 120 copë fishekë.

“Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje,” thuhet në raportin e policisë.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika