Arrestohet personi i dyshuar për vrasjen në Zllakuqan të Klinës

Policia e Kosovës, ka vënë në pah detaje të reja për vrasjen që ka ndodhur të premten në Zllakuqan të Klinës.

Sipas Policisë, një rrahje i kishte paraprirë vrasjes.

Personi i dyshuar për këtë rast (A.N), i lindur më 1967, është arrestuar.

Gjatë bastistjes në shtëpinë e të dyshuarit, janë gjetur tetë lloje të armëve, karikatorë dhe municion.

No photo description available.

Sipas njoftimit të policisë, më datë 15 prill 2022, rreth orës 16:40, Policia është informuar për një rast, rrahje i cili ka ndodhur në fshatin Pataqan të Klinës.

Përderisa, policia po kërkonte të dyshuarit, është njoftuar se një person gjendet në QKMF në Klinë, i cili ishte i plagosur me armë zjarri, e që nga aty me autoambulancë është dërguar në spitalin rajonal në Pejë, ku është konstatuar vdekja e viktimës nga mjeku kujdestar.

No photo description available.

Në vendngjarje kanë dalë të gjitha njësitet kompetente të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Pejë, gjithashtu prokurori i shtetit dhe Gjyqtari i procedurës paraprake.

Trupi i viktimës është dërguar për obduksion, derisa të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh.

Policia konfirmon vrasjen në Klinë, arrestohen 3 persona

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika