Bad News Eagles ftohen në turneun e radhës me vlerë 130 mijë dollarë

Turneu prej 130 mijë dollarësh ka siguruar pjesëmarrjen e disa ekipeve të profilit të lartë, e që pjesëmarrëse do të jetë edhe ekipi nga Kosova, Bad New Eagles

Bad News Eagles ftohen në turneun me vlerë 130 mijë dollarë, REPUBLEAGUE S3. Foto kur BNE ka siguruar një vend në Legends Stage të PGL Major Antwerp pasi mposhtën MIBR 2-1

Bad News Eagles (BNE), do të jetë pjesë si i ftuar në turneun e CS:GO REPUBLEAGUE, ku do të të jenë në garë për një grup çmimesh prej 130 mijë dollarësh.

Pas përfundimit të turneut PGL Major 2022, BNE mori ftesën në turneun REPUBLEAGUE së bashku me ekipin NIP, Imperial, fnatic ,Eternal Fire, Entropiq, forZe dhe 1WIN.

Kjo do të jetë sfida e radhës për ekipin kosovar, Bad News Eagles.

Nga organizatorët e shtunën, është bërë e ditur se do të mbushet nga të dhënat e 7 qershorit dhe do të jetë deri më 29 qershor, ku tetë ekipet e zgjasin dhe tetë nga turnet kualifikues do të garojnë për një grup çmimesh nga 130 mijë dollarësh.

Përveç skuadrave të Major Legends Stage NIP, Imperial dhe Bad News Eagles, Eternal Fire, dhe në këtë lojë janë dhënë ftesë, edhe ekipit Fnatic, të cilit i mungon ende një lojtar për të përfunduar formacionin e ekipit të tyre.

Ekipi Bad News Eagles

Edhe, tre skuadra ruse do të marrin pjesë në event si Entropiq , forZe dhe 1WIN . Këtyre tetë skuadrave të pamjes do t’u bashkohen tetë skuadra të mbyllura kualifikuese në garën me 16 ekipe.

Katër nga vendet nuk janë vendosur ende në kualifikueset e mbyllura, me SKADE të renditur në top 30 , Robin “⁠flusha⁠” Rönnquist ‘s Hellslayers dhe skuadrën më të mirë të SINNERS në garë për ta. Owen “⁠smooya⁠” Butterfield’s Into the Breach dhe ECSTATIC janë dy nga ekipet e disa të tjerëve për këtë ngjarje.

Pas turneut Major i cili u mbajt në Antwerp të Belgjikës, ekipi i Bad News Eagles nuk ka qenë shumë aktiv me lojën profesionale, një ndeshje që ka ndodhur në turneun PinnacleCup, ku ishin të ftuar gjithashtu, por u eliminuan pasi pësuan humbje në ndeshjen e parë kundër ekipit ECSTATIC.

Ende nuk dihet kur do të jetë ekipi i parë për ekipin shqiptar, por ose disa herë do të mësohet së shpejti. 

Nga turneu fantastik dhe më i madh i CS:GO, i mbajtur në Belgjikë, në sallën e sporteve Antwerp Sportpaleis, i cili ishte tejet emocionues dhe i stërmbushur gjatë ndeshjeve të finales.

Në finalen e turneut, ekipi  FaZe ka mposhtur ekipin ukrainas Na’Vi-n , duke dëshmuar edhe një herë se është ekipi më i mirë në botë.

\PORTALI D\

Ekipi FaZe shpallet kampion i PGL Major Antwerp 2022

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Video ekskluzive nga incidenti në Pejë

Një zënkë verbale në mes të pronarëve të dy dyqaneve në qytetin e Pejës, ka dërguar deri te përdorimi i armës së zjarrit. Sipas burimeve...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika