Bad News Eagles siguron fitoren e parë për Majorin e CS:GO në Brazil

Bad News Eagles ka arritur të mposhtë ekipin turk Eternal Fire, në ndeshjen hapëse të turneut kualifikues për Majorin e CS:GO në Brazil

Ekipi Bad News Eagles, foto HLTV

Ekipi nga Kosova, Bad News Eagles është duke vazhduar në formën fantastike edhe në turneun kualifikues për Majorin e CS:GO.

Bad News Eagles ka arritur që të mposhtë ekipin turk Eternal Fire me rezultat 16-14, në ndeshjen e tyre të parë të turneut kualifikues për Major të CS:GO, i cili po mbahet në Malta.

Tani ekipit nga Kosova i duhen edhe dy ndeshje tjera të fituara për të siguruar pjesëmarrjen në Majorin e madh i cili do të mbahet në qytetin Rio de Janeiro të Brazilit.

Genc “⁠gxx-⁠” Kolgeci ishte faktori vendimtar në fitoren e Bad News Eagles ndaj formacionit turk, pasi 23-vjeçari shënoi një vlerësim mbresëlënës 1.37 dhe 26-17 KD në hartën e 30 raundeve.

Faqja zyrtare e IEM Road to Rio Europe, ka publikuar mapin Dust2, ku me fitore është mbyllur nga Flatron “juanflatroo” Halimi, i cili ka realizuar tri kills tejet të shpejtë.

BNE nga 4 tetori ka filluar rrugëtimin në turneun kualifikues IEM Road to Rio Europe A.

Bad News Eagles dhe Sprout tani kalojnë në grupin 1-0 të sistemit zviceran, me grupin e tyre të ardhshëm të ndeshjeve të Europe RMR që do të luhen të mërkurën.

Turneu më i madh i CS:GO i cili ndryshe njihet si Major do të shpërndaj çmime në vlerë rreth 1.2 milion dollarë për ekipet pjesëmarrëse.

Turneu kualifikues IEM Road to Rio Europe që po mbahet në shtetin e Maltës, ku 32 ekipe të ndara në dy grupe po garojnë për të siguruar pjesëmarrjen në turneun më të madh të CS:GO, IEM Rio Major i cili do të mbahet në Brazil.

Tetë ekipet më të mira nga secili grup do të sigurojnë pjesëmarrjen e tyre në Major.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika