Bashkëpunëtori i Pacollit për Naim Murselin: Sot drejtësia nisi procesin ndaj një monstrumi

Jetlir Zyberaji, ka karakterizuar Naim Murselin, të dyshuarin për inskenimin e vrasjes së bashkëshortes së tij, Liridona Ademaj, si një monstrum. Zyberaj ka theksuar se Murseli është përpjekur të mbulojë aktin e tij të tmerrshëm me një pamje të qetë dhe madje humaniste

Jetlir Zyberaj, bashkëpunëtori i ngushtë i ish-presidentit Behgjet Pacolli e ka quajtur monstrum, Naim Murselin, të dyshuarin për inskenimin e vrasjes së bashkëshortes së tij, Liridona Ademaj.

Zyberaj ka thënë se se Murseli në mënyrë dinake dhe të pabesë është fshehur si qetë e madje edhe humanist.

“Sot drejtësia nisi procesin ndaj një monstrumi, Naim Murselit. Në mënyrë dinake dhe të pabesë, ashtu siç kreu aktin mizor ndaj një nëne, ndaj gruas së tij, ai është fshehur mes nesh, duke u paraqitur i qetë dhe i sjellshëm, madje edhe humanist. Procesi që nis sot është një sfidë për të parandaluar njëherë e mirë Naimët e tjerë, të cilët vrasin tinëzisht natën dhe qajnë ditën”, ka shkruar në Facebook ish-shefi i stafit të presidentit sa ishe Pacolli në krye të shtetit.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika