Begaj: Është koha që votat të numërohen drejt dhe pa vonesë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka bërë thirrje për numërimin e votave pa vonesë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, u ka bërë thirrje të gjithë atyre që janë të përfshirë në procesin e numërimit të votave, ta kryejnë detyrën me përgjegjësi.

Me anë të një postimi në Facebook, Begaj ka bërë thirrje për numërimin e votave pa vonesë.

“Në këtë moment të fillimit të numërimit të votave, si dhe të nxjerrjes së rezultateve, ju bëj thirrje të gjithë të përfshirëve në këtë proces që të kryejnë detyrën e tyre me përgjegjësi, ndershmëri e profesionalizëm, duke siguruar e garantuar vullnetin e shprehur me votë të qytetarëve shqiptarë. Votuesit shqiptarë folën! Është koha që vota e tyre të numërohet drejt dhe pa vonesë”, shkroi Begaj.

Presidenti Begaj i ka falënderuar qytetarët për pjesëmarrje në zgjedhje, derisa tha se ky proces ishte detyrim moral ndaj vendit.

Sipas tij, votuesit shqiptarë kanë folur me veprën e tyre, e tash është koha për numërim pa vonesë.

“Falënderoj të gjithë shqiptarët të cilët votuan sot me përgjegjësi e dinjitet, duke përmbushur kështu një të drejtë kushtetuese, por edhe një detyrim moral e qytetar ndaj vendit”, shtoi Begaj.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika