CNN renditi Shqipërinë mes 12 destinacioneve turistike, Rama: Eksperiencë unike për 2023

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj artikullit të CNN, ku Shqipëria quhet “Perlë Mesdhetare”, dhe tutje ai ka theksuar se bregdeti shqiptar ofron eksperiencën unike të pushimeve për vitin 2023

foto ilustrim , Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar me anë të një postimi në Facebook, ndaj artikullit që CNN ka shkruar për 12 vendet për t’u vizituar këtë verë, ku Shqipëria quhet “Perlë Mesdhetare”, ndërsa ai ka shtuar se është eksperiencë unike për pushime 2023.

Rama ka ndarë një pjesë nga artikulli i CNN, ku gjiganti mediatik botëror e rendit Shqipërinë mes 12 alternativave për t’u vizituar këtë verë, si destinacion i turizmit të qëndrueshëm, mes bregdetit fantastik, natyrës dhe trashëgimisë kulturore, duke ofruar eksperiencën unike të pushimeve për vitin 2023.

 

Shija e redaktorit

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Botim i ri edukativ – “Shprehi të mira, fëmijë të...

Në kuadër të lëndës me zgjedhje “Edukimi për shëndetin”, klasat e dyta, nga viti shkollor 2024/25, do të kenë në bankat shkollore librin "Shprehi...

Të fundit nga rubrika