Digjen dy kamionë dhe një furgon në Mitrovicë, vlera e dëmit rreth 15 mijë euro

Në Mitrovicë janë djegur dy kamionë dhe një furgon (kombi) dhe vlera e dëmit është rreth 15 mijë euro

Ilustrim

Në Mitrovicë janë djegur dy kamionë dhe një furgon (kombi).

“Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se në rrethana të panjohur, nga zjarri janë përfshirë dy kamionë dhe një fugon (kombi)”, njofton Policia.

Policia njofton se zjarrfikësit kanë shuar zjarrin derisa vlera e dëmit është rreth 15 mijë euro.

“Rasti është duke u hetuar”, njofton tutje Policia.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika