Dritan Abazoviq fal namazin e Fitër Bajramit

Kryeministri i ri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq ka falur namazin e Fitër Bajramit në Ulqin së bashku me shqiptarët dhe komunitetet e tjera myslimane

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Abazoviq është parë në xhami, së bashku me qytetarët e Ulqinit ku kanë falur namazin e Fitër Bajramit.

Përmes një postimi në Facebook, Abazoviq ka uruar duke thënë që shpreson se “Bajrami të na frymëzojë me empati për ta bërë shoqërinë më tolerante”.

“Reisi i Bashkësisë Islame, Rifat Fejziq dhe të gjithë ata që festojnë, dëshiroj ta mirëpresin me shëndet, shpirt të pastër dhe zemër plot duke përhapur vazhdimisht idenë e paqes dhe solidaritetit”, ka shkruar ai.

Abazoviq mori postin e kryeministrit të Malit të Zi të enjten.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika