Dy persona të maskuar tentuan t’i vënë flakën një shkolle në Prishtinë

Në rrugën “Josip Rela” në Prishtinë, dje dy persona të panjohur të cilin ishin maskuar e posedonin me vete edhe materiale djegëse kishin tentuar që t’i vënë flakën objektit të një shkolle.

Dy të dyshuarit deri më tani ende të paidentifikuar, sipas policisë kishin thyer një dritare të shkollës e më pas kishin hedhur edhe benzinë me qëllimin që t’i vinin flakën objektit.

Ata janë diktuar nga stafi i shkollës dhe janë larguar nga aty.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes e më pas është njoftuar edhe prokurori i shtetit.

Rasti po vazhdon të hetohet edhe më tutje ndërsa është iniciuar vepra penale “Dëmtim apo asgjësim i pasurisë”.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika