E mitura lindi fëmijë në QKUK dhe bashkëjetoi nën moshën 16 vjeç, njoftohet Policia

Policia e Kosovës në raportin 24-orësh ka njoftuar se një femër kosovare e mitur ka lindur të enjten e 17 nëntorit një fëmijë në QKUK, gjersa ka theksuar se hetimet vazhdojnë pasi e njëjta kishte bashkëjetuar me një person nën moshën 16 vjeç

Ilustrim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur të shtunën e 19 nëntorit, se të enjten e 17 nëntorit një femër kosovare e mitur kishte lindur një fëmijë në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Tutje, në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës thuhet se viktima kishte filluar bashkëjetesën nën moshën 16 vjeç me të dyshuarin mashkull kosovar.

Kësisoj, PK-ja bën të ditur se është iniciuar rasti si “Bashkëjetesë me personin nën moshën 16 vjeç”.

Gjersa, është theksuar se me vendim të prokurorit rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.

“ BASHKËJETESË ME PERSONIN NËN MOSHËN 16 VJEÇ- Ferizaj 17.11.2022 – 14:00.  Është raportuar se një femër kosovare e mitur ka lindur një fëmijë në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Viktima kishte filluar bashkëjetesën nën moshën 16 vjeç me të dyshuarin mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Serbia gjobitet nga FIFA për Kosovën

Federata e Futbollit të Serbisë është gjobitur nga FIFA të mërkurën për deklarata politike të  bëra në kuadër të Kupës së Botës që po...

Të fundit nga rubrika