“Erëra të fuqishme”, Komuna e Prishtinës bën thirrje për kujdes gjatë lëvizjes në rrugët përreth objektit të ri

Mbetjet pas rënies së kulmit të objektit komunal të Prishtinës.

Komuna e Prishtinës ka bërë thirrje që qytetarët të kenë kujdes të kalojnë nëpër disa rrugë për shkak të erërave të fuqishme.

Rrugët për të cilat është bërë thirrje për kujdes janë rreth objektit të komunës së re në lagjen “Arbëria” si “Ardian Krasniqi”, “Radovan Zagoviq” dhe “Nora e Hotit” deri sa të bëhet sanimi i plotë dhe evitimi i rrezikut në kulmin e ndërtesës.

“Për shkak të erërave të fuqishme që po mbizotërojnë në Kryeqytet, ju bëjmë thirrje të keni kujdes gjatë lëvizjes, e në veçanti në rrugët ‘Ardian Krasniqi’, ‘Radovan Zagoviq’ dhe ‘Nora e Hotit’ të cilat gjenden në lagjen ‘Arbëria’ rreth objektit të Komunës së re deri në sanimin e plotë dhe evitimin e rrezikut në kulmin e ndërtesës”, thotë njoftimi i komunës.

Ndryshe, më 18 janar, një vajzë mbeti e lënduar rëndë nga kulmi që ra nga ky objekt.

Bie çatia e ndërtesës së Komunës në Prishtinë, lëndohet një 23 – vjeçare

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika