Geci: Mbi shtëpinë e Zvonko Veselinoviqit ka qenë antena e Valës 900

Gani Geci

Ish-deputeti Gani Geci, ka treguar në “Debat Plus” në RTV Dukagjin se në vitin 2009-2011 “ne” kemi filluar hetimin e Milan Radojçiqit dhe Zvonko Veselinoviqit me amerikanë.

Në pyetjen e gazetarit se kush janë këta “na”, Geci thotë “Unë si ndihmës i tyre me KFOR-in amerikan në Bondstill”.

Ai ka treguar se amerikanët e kanë ftuar pasi që ai ka qenë kryetar i komisionit për siguri[në Kuvendin e Kosovës].

“E kemi fillu hetimin e Zvonko Veselinoviqit dhe Millan Radojqiqit”. Ai ka treguar se mbi shtëpinë e Zvonko Veselinoviqit ka qenë “antena e Valës 900”.

Më tej ai kathënë se për këtë antenë Veselinoviqi ka “marrë pagesë prej postës së Kosovës[Telekomit të Kosovës] në vitin 2010, 2011…ne kemi fillu me i hek antenat,” ka thënë Geci.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika