Gërvalla pret në takim ministrin izraelit të Turizmit, thotë se patën “diskutime produktive”

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla ka mirëpritur ministrin e Turizmit në Izrael, Haim Katz, dhe thotë se patën “diskutime produktive”.

Pamje nga takimi

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla njofton se ka mirëpritur ministrin e Turizmit në Izrael, Haim Katz.

Përmes një postimi në platformën “X”, Gërvalla thotë se kanë pasur “diskutime produktive”.

“Më herët sot mirëprita në Kosovë Ministrin izraelit të Turizmit, z. Haim Katz. Ne patëm diskutime produktive rreth zhbllokimit të potencialit të plotë të sektorit tonë të gjallë të turizmit dhe eksplorimit të mundësisë së udhëtimit pa viza midis vendeve tona”, ka shkruar Gërvalla.

Gjatë ditës së sotme (e hënë), Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari dhe homologu i saj izraelit, Haim Katz, kanë nënshkruar Deklaratën e Përbashkët ndërmjet Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë dhe Ministrisë së Turizmit të Shtetit të Izraelit për bashkëpunimin në fushën e turizmit.

Lexo dhe: Kosova dhe Izraeli nënshkruajnë marrëveshje në fushën e turizmit

Siç thuhet në njoftimin e Ministrisë, kjo ka për qëllim forcimin e lidhjes ndërmjet dy vendeve, duke ndihmuar në zhvillimin e turizmit në përputhje me parimet e respektit reciprok dhe barazisë.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika