Gjashtë të vrarë dhe disa të plagosur nga të shtënat në Hamburg

Të paktën gjashtë persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur pas të shtënave në qytetin verior gjerman të Hamburgut, raportoi të enjten media Focus Online, duke cituar shërbimin zjarrfikës.

Autorët ishin në arrati, raporton Focus, duke shtuar se shërbimet e urgjencës dhe mjekët ishin në vendngjarje.

Policia në Hamburg shkroi në Twitter se kishte një operacion të madh policor në rrethin e Alsterdorf dhe ata po shikonin sfondin, por nuk dhanë detaje të mëtejshme.

Raportet e hershme sugjeruan se të shtënat kishin ndodhur në një kishë, por nuk kishte asnjë konfirmim zyrtar.

Banorëve aty pranë iu tha që të mos largoheshin nga shtëpitë e tyre në mes të operacionit në vazhdim.

Shija e redaktorit

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

Të fundit nga rubrika