Gjendet një mjet i pashpërthyer në Mitrovicë

Të dielën në Komunën e Mitrovicës është gjetur një granatë dore e pashpërthyer, me të marrë lajmin policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe e kanë larguar mjetin e dyshimtë

Ilustrim

Një granatë dore e pashpërthyer është gjetur të dielën në rrugën “Shemsi Ahmeti” në Komunën së Mitrovicës.

Këtë e ka konfirmuar për Portali D, zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Sipas tij, njësiti për deminim është marrë me rastin dhe e ka larguar mjetin e dyshimtë.

“Mbrëmë në qendër te Mitrovicës është gjete një granate dore e pashpërthyer. Gjatë natës në rrugën ” Shemsi Ahmeti” në Mitrovicë, është raportuar për një mjet të pa shpërthyer ( granatë dore) njësitet përkatëse policore për deminim janë marrë me rastin dhe kanë larguar mjetin”, ka thënë Zahiti.

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika