Gjoshi nga PDK-ja: Kosova e ka Kurtin që liron banda në koordinim me Radojçiqin

Betim Gjoshi nga PDK-ja ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është duke i liruar të dyshuarit për sulme ndaj gazetarëve në koordinim me Milan Radojçiqin

Betim Gjoshi nga PDK

Betim Gjoshi nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është duke i liruar të dyshuarit për sulme ndaj gazetarëve në koordinim me Milan Radojçiqin.

“Kot po mundohet Albin Kurti, direkt apo nëpërmjet papagallëve të tij, që lirimin e pjestarëve të bandës së Milan Radojçiqit, t’ia faturojë të tjerëve”, ka shkruar Gjoshi.

Gjoshi ka thënë se “koordinimin e fshehtë” të Kurtit me Radojçiqin, “vetëm sa e ka formalizuar në Bratisllavë zëvendësi i tij i dhunshëm, Besnik Bislimi”.

Sipas tij, kryeministri si “bashkëpunëtor i kryekriminelit dhe nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radojçiqit”, është duke i liruar të dyshuarit për sulme ndaj gazetarëve.

Kujtojmë që deri më tani janë katër serbë nga tetë të arrestuarit e deritanishëm që janë liruar me kusht.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika