Gjuan me armë drejt një personi, arrestohet i dyshuari në Mitrovicë

Policia e Kosovës njofton se kanë arrestuar një person me inicialet G. A., 24-vjeçar, pasi ai dyshohet për veprën penale ‘Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm’

Ilustrim

Një person është arrestuar të mërkurën e 22 qershorit, i cili dyshohet për veprën penale “shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”.

Policia e Kosovës ka njoftuar se mbështetur në hetimet fillestare dhe provat e siguruara, dyshimet e para janë ngritur se si pasojë e një zënke të mëhershme ndërmjet të dyshuarit dhe ankuesit, dyshohet se i dyshuari në mbrëmjen e së martës, nga vetura e tij ka shtënë me armë zjarri në drejtim të veturës së ankuesit.

Sipas policisë, nga të shtënat nuk është raportuar për ndonjë të lënduar.

“Hetuesit e Stacionit Policor Jugu në Mitrovicë, kanë arrestuar të dyshuarin G. A., 24-vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, mbi dyshime të arsyeshme për kryerje të veprës penale ‘shkaktim i rrezikut përgjithshëm’”, thuhet në njoftim.

Bazuar në njoftim, në cilësi të provës materiale në vendin e ngjarjes është gjetur një predhë, ndërsa nga i dyshuari është sekuestruar një armë e llojit pistoletë me tetë fishekë, e cila do të procedohet për ekzaminime të mëtejme.

Pas intervistimit, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.

“Të gjitha veprimet e ndërmarra i janë paraqitur prokurorit të çështjes, ku pas intervistimit, të dyshuarit me aktvendim të prokurorit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë”, vijon njoftimi.

Rasti është iniciuar dhe po hetohet për veprën penale ‘shkaktim i rrezikut të përgjithshëm’ .

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika