Golden Eagle në Australi

Kompania kosovare 'Frutex' tashmë ka zgjeruar eksportin e saj deri në Australi

Kompania kosovare “Frutex” vazhdon të shënojë një vit me suksese duke arritur këtë vit edhe në Australi.
Pas një rrugëtimi të nisur më 1994, tashmë, “Frutex” shënon një shkallë të lartë cilëse e njëherësh, edhe një numër voluminoz të puntorëve.

Prodhimi i “Golden Eagle” filloi më 2006, për të qenë sot njëra ndër pijet më të kërkuara në Indi, Rumani, Republikën Çeke dhe Greqi, ndërsa së fundmi edhe në Australi.

Mirëpo ky është vetëm fillimi.

Kompania Frutex është duke punuar që brenda këtij viti brendet e saj si “Golden Eagle”,
“Natural 100%” dhe “Relax”, të jenë prezente në më së paku edhe në 5 vende të reja.
Këtë e ka bërë të ditur vetë kompania përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika