Hajdari dhe ministri izraelit i Turizmit vizitojnë Parkun Arkeologjik “Ulpiana”

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, dhe ministri izraelit i Turizmit, Haim Katz, kanë vizituan sot Parkun Arkeologjik “Ulpiana”

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari dhe ministri izraelit i Turizmit, Haim Katz, kanë vizituar sot Parkun Arkeologjik “Ulpiana”.

“Mysafirët nga Izraeli me shumë kënaqësi dhe kureshtje dëgjuan shpjegimet nga arkeologu Milot Berisha, lidhur me historinë e gjurmëve dardane dhe thesaret e trashëgimisë kulturore në vendin tonë”, njofton Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë.

Përveç stafit të ministrave, vizitës iu bashkuan edhe ambasadorja e Republikës së Kosovës në Izrael, Ines Demiri dhe ambasadorja e Shtetit të Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika