Haradinaj: 1 Maji gjen Kosovën pa Ligj të Pagave

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se një maji gjeti Kosovën me të drejta të nëpërkëmbura e të shkelura të punëtorëve.

Përmes një postimi në Facebook, i pari i AAK-së ka shkruar se punëtorëve në Kosovë po u nëpërkëmben të drejtat dhe se prapë gëzojnë 1 majin pa një ligj të pagave.

“Dita e punëtorëve, punëtorët kosovarë i gjen në një situatë të rëndë. Qindra mijëra punëtorë të sektorit privat pothuajse janë lënë pas dore, ndërkohë që edhe sektori publik me këtë shtrenjtimin enorm të jetesës, e ka të vështirë ta lidhë fillimin me fundin e muajit”, ka shtuar ai.

Haradinaj i ka bërë thirrje qeverisë që t’i lërë fjalët e t’ia kthejë dinjitetin punëtorëve.

Ramush Haradinaj është lider i partisë AAK dhe ishte kryeministri i tretë i Kosovës.

Shija e redaktorit

Hapet Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë të Shqipërisë

Më 4 mars u hap zyrtarisht baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, një “investim i madh që do të shërbejë për përmirësimin dhe modernizimin...

Mogherini bëhet me nënshtetësi shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka ofruar rektores së Kolegjit të Evropës, Federica Mogherini, nënshtetësinë shqiptare. Ai e ka falënderuar për këtë projekt të...

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Të fundit nga rubrika