Një vit nga betimi i kryetarëve shqiptarë në veri, vlerësime të kundërta për rolin e tyre

Lulzim Hetemi, Ilir Peci dhe Izmir Zeqiri kanë mbushur sot vitin e parë nga marrja e detyrave...

Letra e PDK-së vlerësohet si test i gatishmërisë së partive për zgjedhjet

Pas një ftese nga kryeministri, iniciativën për të ngulur këmbë përsëri në zgjedhjet e parakohshme ka vendosur...

Tahiri: Regjistrimi i popullsisë i realizuar këtë vit prodhon efekte të dyanshme

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka thënë se regjistrimi...

Protesta afër pikë-kalimit kufitar në Jarinjë, Elshani: Situata është e qetë

Protesta e paralajmëruar në territorin e Serbisë, afër pikë-kalimit kufitar të Jarinjës tashmë ka filluar. Lexo më shumë:...

Kurti: Të dhënat e mbledhura nga regjistrimi i popullsisë, bazë për vendime më të mira

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se rezultatet e regjistrimit të popullsisë do t’iu mundësojnë institucioneve që...

Gërvalla takon O’Brien, flasin për sigurinë në Kosovë e aspiratat euroatlantike

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka bërë të ditur se gjatë qëndrimit në ShBA është...

Policia konfiskon 2362 monedha 2-euroshe false në një market në Lipjan

Një person ka raportuar 2362 monedha 2-euroshe të falsifikuara në një market në Lipjan. Në raportin 24-orësh të...

Haradinaj zbulon “skenarin” e Kurtit: U ka premtuar ndërkombëtarëve Asociacionin pas zgjedhjeve

Ramush Haradinaj, kryetari i AAK-së, thotë se kryeministri Albin Kurti ka një skenar pse dëshiron të shkojë...

Rezoluta për Srebrenicën mirëpritet në Kosovë

I vetmi që ishte parë i nervozuar në mbledhjen e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara...

Hoxha: Thirrja e Scholz-it për bashkëpunim ushtarak nuk është e rastësishme

Ish-kryeshefi i IPK-së, Valdet Hoxha, ka thënë se thirrja e kancelarit gjerman, Olaf Scholz, për bashkëpunim më...

GJND urdhëron Izraelin që “menjëherë ta ndalë” ofensivën në Rafah

Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë (GJND) urdhëroi Izraelin që “menjëherë të ndalë” ofensivën e tij ushtarake në Rafah,...

Edhe në rigjykim, Krivaqa e Sejdiu deklarohen të pafajshëm për vrasjen e Marigona Osmanit

“Jo, nuk e pranoj fajin”, kanë deklaruar sërish Dardan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu në seancën e parë...