Nisin hetimet ndaj doktor Betim Morinës

Prokuroria Themelore e Prishtinës ka nisur hetimet ndaj Dr. Betim Morinës për dëmtim të pronës së Qendrës...

Abazoviq thotë se Kosova mund ta shfrytëzojë si model marrëveshjen e Malit të Zi me kishën ortodokse serbe

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, është shprehur se kisha ortodokse serbe është sjellë në mënyrë...

“Mercure Hotels Prishtina City” mbështet Sigal Prishtinën në rrugën drejt trofeve

Rrjeti i hoteleve “Mercure Hotels Prishtina City”, nga e premtja e 2 shkurtit, është mbështetës i klubit...

Franca thotë se Rusia do të “përgjigjet” për vrasjen e dy francezëve në Ukrainë

Franca ka thënë të premten se Rusia duhet të përgjigjet për vdekjen e dy shtetasve francezë, të...

Për herë të parë një kryeministër shqiptar në Maqedoni, sot votohet Qeveria teknike

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut do të zgjedhë këtë të diel Qeverinë teknike me mandatar Talat Xhaferin. Në...

Ekskluzive/ Flet berberi për rastin e vrasjes së 18-vjeçarit në Podujevë

Ekskluzivisht për herë të parë ka folur për RTV Dukagjinin berberi, në lokalin e të cilit ka...

Zebrafish, peshqit që zbulojnë sëmundjet njerëzore

Në një laborator në Suedi ata bëjnë të mundur transplantin e qelizave të kancerit e deri te...

Mirë se vini në epokën e re të fuqisë globale të detit – Fuqia detare është kthyer në qendër të konkurrencës dhe konfliktit

Oqeanet kanë rëndësi edhe një herë në gjeopolitikë. Në Lindjen e Mesme, grupi rebel Houthi po kërcënon...

Vdes legjenda e futbollit Franz Beckenbauer në moshën 78-vjeçare

Ish-legjenda e futbollit gjerman Franz Beckenbauer, ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare, ka njoftuar familja e tij. “Me...