Munishi e “ngrit” Neymarin në qiellin e shtatë: Është kënaqësi me e pa duke luajtur

Paraqitjet e Neymar Junior në Kampionatin Botëror “Katari 2022” po e mahnitin trajnerin e njohur Ismet Munishi. Në...

Tovërlani: Nëse Ronaldo luan nga fillimi Zvicra do ta ketë më të lehtë

Trajneri i njohur Afrim Tovërlani ka deklaruar se Zvicra do ta ketë më të lehtë ndaj Portugalisë...

Zylbehari: Simbolet kombëtare nuk duhet të jenë të ndaluara për Xhakën dhe Shaqirin kur shënojnë gola

Zëdhënësi i Federatës së Futbollit  të Maqedonisë së Veriut, Faton Zylbehari ka folur rreth ndeshjes së fundit...

Munishi: Futbolli ka ndalur luftëra, nuk bën të përdoret për shovinizëm

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror” në RTV Dukagjini, trajneri i njohur Ismet Munishi ka dhënë disa...

FIFA hap hetimet ndaj Serbisë – Sokoli dhe Tovërlani e komentojnë këtë proces

Trajneri i njohur Bylbyl Sokoli e ka komentuar hapjen e hetimeve ndaj kombëtares serbe nga FIFA. I ftuar...

Brazili shkatërron Korenë e Jugut

Përfaqësuesja e Brazilit vetëm në pjesën e parë ka shënuar katër gola ndaj Koresë Jugore, kështu duke...

Brazili i pandalshëm ndaj Koresë së Jugut

Përfaqësuesja e Brazilit që në minutat e parë të lojës ka shënuar dy ndaj përfaqësues së Koresë...

“Dueli Botëror” vazhdon sonte me fillim nga ora 22:30

Emisioni “Dueli Botëror”, i cili i kushtohet Kampionatit Botëror “Katari 2022” vazhdon edhe sonte me fillim nga...

Kroacia vazhdon tutje, eliminon Japoninë

Përfaqësuesja e Kroacisë e ka mposhtur Japoninë  më anë të gjuajteve të lira, pas më shumë se...