Katër anëtarë të një familje mbyten në liqenin e Hidrocentralit të Banjës në Gramsh

Katër anëtarë të familjes Zogu janë mbytur në liqenin e Hidrocentralit të Banjës në Gramsh

Pamje nga vendi i ngjarjes. Foto: Top Channel

Katër anëtarë të familjes Zogu janë mbytur në liqenin e Hidrocentralit të Banjës në Gramsh, këtë të premte.

Viktimat janë Gazment Zogu, 46-vjeç, dy djemtë e tij 14 dhe 19-vjeç si dhe nipi 20-vjeçar Melis Zogu, të gjithë nga fshati Cingar.

Sipas deklarimeve të dhëna nga ana e familjarëve ata kishin ndaluar në fshatin Drizë dhe u futën në liqen për t’u larë por të njëjtit nuk dolën më nga uji.

Në vendngjarje kanë dalur policia, ku buzë liqenit gjeti dy motoçikleta, tre celularë dhe teshat e trupit të katër pjesëtareve të familjes Zogu.

Ndërkohë nga ana tjetër drejt zonës u nisën polumbarët e RENEA-s për të bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e trupave të pajetë nga uji. /Top Channel

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika