KEK: Pas fazës testuese, njësia A-5 rikthehet në operim

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka njoftuar për rikthimin e njësisë A-5 në operim pas përfundimit të suksesshëm të remontit kapital

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK), Zyra e Rregullatorit për Energji (ZRrE) (Ilustrim)

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka njoftuar se pas përpjekjeve të bëra për ta rregulluar dhe përmirësuar njësinë A-5, ka arritur ta kthejë atë në funksionim normal pas kohës së remontit.

“Korporata Energjetike e Kosovës ju njofton se njësia A5 pas përfundimit të remontit kapital dhe eliminimit të të gjitha vërejtjeve të evidentuara gjatë fazës testuese, kjo njësi është rikthyer në operim sot pas mesnate me datë, 21.05.2023”, thuhet në njoftim.

Po ashtu, KEK-u ka njoftuar se të hënën në operim janë tri njësi të TC-A dhe një njësi e TC-B.

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika