Komandanti i KFOR-it takon presidenten Osmani, diskutojnë për sigurinë në vend

Komandanti i KFOR-it ka theksuar nevojën kruciale për koordinim dhe bashkëpunim të vazhdueshëm në mes të KFOR-it dhe institucioneve të Kosovës për të garantuar siguri të qëndrueshme në mbarë vendin për të mirën e të gjitha komuniteteve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur të premten në një takim nga komandanti i KFOR-it, gjeneral-majori, Ozkan Ulutash.

Takimi i tyre është zhvilluar në selinë e KFOR-it në Camp Film City në Prishtinë teksa është theksuar nevoja kruciale për koordinim dhe bashkëpunim të vazhdueshëm në mes të KFOR-it dhe Kosovës për siguri të qëndrueshme në mbarë vendin.

“Gjeneralmajor Ulutaş theksoi nevojën thelbësore për koordinim dhe bashkëpunim të vazhdueshëm ndërmjet KFOR-it dhe institucioneve në Kosovë dhe organizatave të sigurisë së Kosovës për të garantuar siguri të qëndrueshme në mbarë Kosovën, për të mirën e të gjitha komuniteteve”, ka njoftuar faqja zyrtare e KFOR-it në X.

Komandanti i KFOR-it ritheksoi përkushtimin e palëkundur të KFOR-it për zbatimin e përditshëm dhe të paanshëm të mandatit të tij në OKB dhe nënvizoi përpjekjet e vazhdueshme të sigurisë së KFOR-it në mbështetje të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

“Ai gjithashtu nënvizoi përpjekjet e vazhdueshme të sigurisë së KFOR-it në mbështetje të dialogut ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, të lehtësuar nga BE-ja”, vazhdon njoftimi.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika