Komiteti Olimpik tregon arsyen se pse notari i Kosovës është tërhequr nga gara në “EYOF 2022”

E sotmja ka vazhduar përsëri me probleme shëndetësore për notarin kosovar. Si shkak i kësaj, ai është tërhequr nga gara

Mal Gashi është tërhequr nga gara e sotme në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj.

Pritej që Gashi të garonte sot në 1500 metra krol mirëpo një gjë e tillë duket se nuk do të ndodhë.

Lajmin e ka bërë të ditur Komiteti Olimpik i Kosovës i cili ka thënë se një vendim i tillë vie nga gjendja shëndetësore jo e mirë e Gashit.

Mal Gashi ishte përballur me probleme shëndetësore edhe përgjatë ditës së djeshme.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Vuçiq: Kam frikë se beteja e Stalingradit do të vijë...

I pari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur se ka frikë, se mund të  ndodh një betejë e ngjashme me  atë të Stalingradit, ku...

Të fundit nga rubrika