Konjufca shpreh ngushëllime për viktimat e tërmetit në Turqi

Kryeparlamentari, Glauk Konjufca u ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave që humbën jetën në tërmetin e së hënës që tronditi Turqinë

Glauk Konjufca, kryetar i Kuvendit të Kosovës

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka shprehur ngushëllime për viktimat që kanë humbur jetën në tërmetin e fuqishëm që ka goditur Turqinë.

“Në emër të Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe në emrin tim i shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe solidaritetin popullit turk, Presidentit të Republikës së Turqisë, z.Recep Tayyip Erdoğan, Asamblesë së Madhe Kombëtare dhe Presidentit të saj, z.Mustafa Şentop”, ka shkruar Konjufca.

Tutje, kryekuvendari ka thënë se “zemrat tona të thyera janë me familjet e viktimave të tërmetit dhe lutemi për shërimin e të lënduarve”.

Ndryshe, të hënën, një tërmet me magnitudë 7.8 ballë ka goditur Turqinë dhe Sirinë duke lënë të vdekur deri më tani mbi 600 persona.

Mbi 600 viktima si pasojë e tërmetit në Turqi e Siri

Shija e redaktorit

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina...

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë ofertën e kësaj shtëpie botuese...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni...

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më i madh në vendin tonë...

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Të fundit nga rubrika